Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betlehemské svetlo

 :: Skauting :: Akcie

Goto down

Betlehemské svetlo Empty Betlehemské svetlo

Odoslať pre Esso Ne 07 december 2008, 07:11

Dostal sa mi do rúk /schránky/ tento mail :

Nazdar všetci, čo sa chystáte na Betlehemské svetlo do Kežmarku. Mám pre Vás zopár dôležitých aktualít k nedeli 14.12.2008:

1.) Omšu bude celebrovať spišský biskup p. Frantiešek Tondra a preto z tohto dôvodu nebude omša v Greckokatolíckom kostole, ale v Bazilike sv. Kríža.
2.) Miesto stretnutia (parkovisko pri GRK kostole), čas. sv. omše a ostatný program ostáva aj naďalej pôvodný a nič sa na tom nemení.
3.) Ak môžete, prídite do KK už okolo 9.00 hod. pretože nám trošku potrvá dať sa spolu dokopy a presun z parkoviska k Bazilike cez mesto nám potrvá nejakých 5 minút. Okrem toho sa potrebujeme usadiť v kostole a pripraviť sa na sv. omšu, začíname presne o 10.00 hod. - pán biskup určite nebude čakať na nikoho a nebolo by dôstojné, ak by počas omše dochádzali do kostola skauti. Zariaďte si prosím odchody svojich autobusov tak, aby ste boli v KK okolo 9.00 hod. Ďakujem za pochopenie.
4.) Pri príchode na parkovisko do KK, prosím nevystupjte, počkajte, kým do Vášho autobusu nepríde náš človek, od jednej zodpovednej osoby neprevezme účastnícky poplatok za všetkých, neodovzdá mu stravné lístky na čaj a buchty a nedá Vám prípadne nejaké inštrukcie. Až potom môžete z autobusu vystúpiť. Preto nech v každom autobuse je jedna zodpovedná osoba, ktorá v ňom zabezpečí prezenčné listiny a vyzbeiranie účastníckych poplatkov ešte pred príchodom do KK. Hneď po vystúpení z autobusu budete tvoriť nástup, aby sa nám to nezačalo rozchádzať. Prechod do Baziliky bude jednotný od parkoviska všetci spolu. Mestsá polícia bude v prípade potreby riadiť dopravu v mieste parkoviska.
5.) Dôležité - v blízkosti parkoviska nie sú verejné WC, tak to prosím berte v úvahu a zariaďte si svoje potreby pokiaľ možno ešte pred odchodom z domu, alebo miesta Vášho nástupu. Ďakujem za pochopenie.
6.) Omša začne slávnostným vstupom p. biskupa s kňazmi a zopár skautami SLSK a ZHP, ostatní už budú čakať vo vnútri.
7.) Vzhľadom na presun sv. omše do Baziliky musíme čiastočne upustiť od omše, počas ktorej by sa celý čas hralo na gitarách. Nemáme k dispozícii ozvučenie, aby hru bolo počuť v celej Bazilike a preto sa budeme striedať s orgánom. V priebehu tohto víkendu s Laskonkou dáme dokopy návrh skaldieb, ktoré by sme mohli spievať s gitarami a navrhneme 3 skladby, ktoré dáme vedieť Skipperovi, aby si ich mohol pripraviť a nacvičiť. Dôležité je, aby sa spievalo, lebo keď sa nebude spievať, potom to bude dosť hluché. Vybraté skladby Vám dáme vedieť mailom, aby ste boli vopred pripravení.
8.) Počas sv. omše sa bude striedať slovenský a poľský text (čítania, evanjelium, obetné dary a prosby), keďže budú medzi nami aj poľskí skauti a ich kňaz, celkovo bude omšu s p. biskupom koncelebrovať ešte náš pán dekan, Andy, poľský kňaz a Veľký Medveď z Východoslovenskej skautskej oblasti, omšu bude v priamom prenose (podotýkam že žiaľ len pre kežmarčanov) vysielať aj Kežmarská televízia - takže rovnošaty OK?
9.) Po omši sa bude na Kostolnom námestí (pri kostole) podávať (pre tých, ktorý budú mať stravné lístky - autobus - účastnícky poplatok) teplý čaj a pečené buchty, takže si pochutíte, nebojte sa :-)
10.) Po omši budete môcť navštíviť aj sociálne zariadenie (pre tých, ktorí to budú potrebovať), ktoré bude pre Vás otvorené na fare (hneď za kostolom).
11.) Po sv. omši a občerstvení sa, je na každom z Vás (zbory, oddiely), či využijete svoj voľný čas na individuálny program v Kežmarku, alebo sa budete ponáhľať domov k svojim rodinám. Žiaľ, nepodarilo sa nám pre Vás okresm hlavného programu pripraviť ešte aj nejaký doplnkový vo forme mestskej hry, alebo niečoho podobného. Snáď nabudúce, ale to už nebude v KK :-) lebo sa budeme striedať.
12.) Nezabudnite prosím (to najdôležitejšie) že do 09.12.2008 máte Zjolkovi (mziolkovsky@gmail.com) nahlásiť Vaše počty - účasť za jednotlivé zbory. Počty, ktoré nahlásite sú (ako aj po minulé roky) záväzné, pretože na ich základe sa objednávajú autobusy a občerstvenie, čo sa už potom nedá odrieknúť a náklady sa musia zaplatiť. To v praxi znamená, že aj keby sa v rámci jedného zboru počty následne aj zmenšili, zbor zodpovedá za nahlásený údaj hlavne po finančnej stránke - teda odovzdá sumu účastníckych poplatkov vo výške nahláseného počtu. Účastnícky poplatok je posledný krát v histórii podujatia Sk 50,--. Od budúceho roka to bude v Euro :-)

> Prosím, dajte si tieto aktuality medzi sebou vedieť, aby ste boli "in" a tešíme sa na Vašu návštevu v starobylom kráľovskom meste Kežmarok. Zo Skipperom si jeho prípadné poznámky na adresu KK vyrieším osobne.
>
> S pozdravom,
>
> Rogallo :-)
>
> P.S.: Ak som niečo zabudol, ešte sa ozvem a ak sú v texte preklepy a chyby, ospravedlňujem sa. Ale dosť som sa pri písaní ponáhľal a nekontroloval to po sebe. Sorry :-)


+ Texty piesni:
TY SI NAJVYŠŠÍ
[: Ty si najvyšší, Ty si Pán, to, čo mám, Tebe ponúkam. :] [: Naplň ma svojím Duchom Svätým, nech ako Ty stále svietim.:]

VĎAKA JEŽIŠ
Vďaka Ježiš, vďaka za dnešný deň,
vďaka Ježiš, s Tebou prežiť ho chcem,
vďaka Ježiš, že mi lásku dávaš
volám Abba, Abba Otče, volám Abba, Abba Otče.

TÚŽIM PRINIESŤ NA OLTÁR
Túžim priniesť na oltár, život čo v sebe mám, ,
tvojou láskou zlomený, chcem ťa chváliť môj Pán.
Chcem ti vydať práve dnes, každú časť života,
viem, že prijmeš každý dar, zlomeného srdca.

®: Povedz čo ti smiem dať, čo priniesť ti smiem?
Si môj láskavý Kráľ, ja len miznúci tieň.
Ježiš viac nemám slov, pieseň doznieva tiež,
aj keď nehodný som, chcem ti niečo priniesť.
Možno len tichý plač, len bolesť čo mám,
svoju hĺbku srdca ti dám, môj láskavý Pán.

Kvôli tebe dýchať smiem, môj dlh splatil si sám,
život svoj si za môj dal, bol to víťazný plán.
Vzal si hanbu z mojich pliec, bol to posledný boj, otvoril si bránu nebies, dnes som iba tvoj.

Poď, teraz je čas vzdať chválu
Poď, teraz je čas vzdať chválu. Poď, srdce svoje mu s láskou daj.
Poď takým, aký si chváľ Ho. Poď, predstúp pred Kráľa, príjme ťa. Poď!
Každý jazyk v ten deň vyzná: Ty si Pán. Každý Ti raz úctu vzdá. Tým, čo teraz s láskou Ťa hľadajú, Ty poklad vzácny dáš.



P.S. Všimnite si že je aj v kalendáry :goldteeth:
Esso
Esso
Admin
Admin

Male Počet príspevkov : 194
Mesto : Poprad
Registration date : 01.05.2008

https://gumkacipp.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 :: Skauting :: Akcie

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.