Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ples+Rozlúčka s duchovným

 :: Skauting :: Články

Goto down

Ples+Rozlúčka s duchovným Empty Ples+Rozlúčka s duchovným

Odoslať pre Esso Pi 02 máj 2008, 06:17

Ako sme sa pripravovali na ples, čo sme zažili a ako bolo rozlúčke s Duchovným.



Zazvonil zvonček. Trochu a nechuťou položím hubku, ktorou som umývala sporák, snívala o nesmrteľnosti chrústa a kráčala som k zvončeku. Zdvihnem, reku ,,Kto je?!“ ,,My“. Zrazu sa mi objavil úsmev na tvári. Rýchlo otvorím a myslím si : ,,Už idú baby! Je 13:30, dúfam že to stihneme. :)

Po príchode si Žabka, Maryy a Anda, vysmiate od ucha k uchu, začali vybaľovať veci. V Žabke sa prebudil jej organizačný talent a spustila: ,,Cibu de máš šaty? Baby dajme všetky do obývačky, šperky, laky a fény žložte v deckej. Cibuľa ! Prečo nemáš umyté vlasy? Utekaj! Ja zatiaľ začnem robiť účes Maryy“. J Kebyže ju nepoznám tak jej asi niečo spravím. J Ale nie, my máme našu Žabku rady, vždy musí byť niekto kto dáva rozkazy. J Žabka nemala problém vyčarovať z Marryných krásnych dlhých vlasov perfektný účes s korunkou. Akokoľvek sme sa snažili, nemohli sme zmeniť fakt že ! s Cutom sa nám stále motali pod nohami a mali trápne pripomienky typu: ,,Čo je toto?” ,, To je na nechty.” ,,A toto?” ,, Nebuď taký zvedavý.” ,,Veď povedz!” ,, To je na na vytáčanie rias.” Po krátkom tichom pozeraní na naše veci ! skonštatoval :,,Niektoré veci vyzerajú ako chirurgické nástroje.“ J Dosť dlho nám trvalo kým sme sa prestali smiať a potom sme ich vyhodili z izby aby sme sa mohli v kľude pripravovať. Keď som prišla na rad ja, prvých 10 minút som sedela na stoličke a Žabka zalamovala rukami so slovami : ,, No čo ja ti tu mám spraviť? Máš štyri vlasy na hlave, nič ti nebude držať, ja neviem!“ No po 10 minútovom radení sa predsa len niečo za asistencie Maryy a Andy vymyslelo a vykúzlili jednoduchý a pekný účes. Keď prišla na rad Žabka úlohy a aj bezradnosť sa vymenili. Trošku som s jej vlasmi musela bojovať ale nakoniec sme to zvládli. Keby som ja mala také husté vlasy asi by som zošalela. Kto by to česal? Anda nás potešila keď povedala že už má účes hotový. Ani sme sa nenazdali a so Žabkou sme museli vyraziť na zastávku kde po nás malo prísť auto. Zvyšok šiel s ! na aute. J Skoro sme pozabúdali šaty, topánky a šperky ale nakoniec sme všetko pobalili a vyrazili. NA zastávke Žabka zistila že sa jej odlepil necht a tak si ho lepila rovno na mieste. To bol pohľad! J Na ples sme dorazili všetci živía zdraví, trochu dlhšie nám trvalo kým sme sa dali dokopy ale nakoniec sme to nejako zvládli a hor sa do sály. Začali sme sa baviť hneď pri úvodnom tanci a dobrá nálada sa niesla celý večer. Veľmi nás zaujal program mladých tanečníc, ktoré predviedli svoje choreografie a čerešničku na tortu položil Skyper keď sa sám počas tomboly 2x vyžreboval a vyhral škrečka, ktorému dal meno Chozé. Na plese sme zažili veci príjemné ale aj prekvapujúce. Napríklad keď sme videli NA VLASTNÉ OČI tancovať Cuta. Okolo pol štvrtej sa dovalila Babka že nás berie do Ľubotína. No kým sme sa prezliekli boli štyri a kým sme došli do Ľubotína bolo pol piatej. Ja som šla spať k Soničke. Pripravili sme si u nich v obývačke byvak, Sonička mi požičala krásne ružové pyžamko a rozhodli sme sa že dáme našim telám po plese kratučký 3-hodinový oddych, po ktorom sme s ťažkou biedou vstali a vybrali sa na faru. Tam sme chitili druhý dych, nacvičili sme piesne na omšu a stále sme mali chuť tancovať. J Rozlúčková omša, ktorú mal Duchovný bola super! Najprv nás potešil perfektnou kázňou a potom sme sa my tešlili z jeho prekvapeného pohľadu keď sme mu darovali asi 100 ruží a ,,malý” darček J Na fare sme potom ešte trochu posrandovali a ani sme sa nenazdali, nastal čas rozlúčky a my sme sa pobrali na autobus do PP.

Dúfam že o rok pribudnú do našej plesovej zostavy aj noví ľudia, ktorí si trúfajú a nami pretancovať celú noc a potom fungovať na ďalšej akcii. J

Napísala: Cibuľka
Esso
Esso
Admin
Admin

Male Počet príspevkov : 194
Mesto : Poprad
Registration date : 01.05.2008

https://gumkacipp.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 :: Skauting :: Články

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.