Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

+6
Šiba
Vykricnik
Cut
Kotulko
Jakub
skipyer
10 posters

 :: Hyde Park :: Free zone

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre skipyer Pi 16 máj 2008, 01:34

Nazdar. Týmto by som chcel na tomto fóre otvoriť tému o Hudbe a Hudobných nástrojoch. Takže by tu mala vzniknúť debata pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o hudbu, vedia hrať na nejakom hudobnom nástroji alebo sa o to pokúšajú. Môžete tu chodiť s novými nápadmi na pesničky, ktoré sa Vám zapáčili, prípadne pesničky, ktoré by ste chceli vedieť hrať a ktoré by sa mohli hrať na akciách. Pre laikov čo sa týka sťahovania akordov a tabov z internetu(gitara) môžem odporúčiť stránku www.supermusic.sk. Používam ju už roky a našiel som na nej takmer všetky piesne, akordy taby a preklady piesní aké som chcel. Napríklad mi môj braček doniesol z Prahy 3 albumy od českého pesničkára Jíŕího Schmitzera, ktorého som si hneď veľmi obľúbil a ktorého Vám odporúčam, aby ste si ho vypočuli.Ak by niekto nemal ako nech mi brnkne a ja mu to už neako odovzdám. Schmitzer hrá vačšinou bigbítové a bluesovo-jazzové skladby na 12-strunovej gitare. Jeho texty sa skladajú väčšinou z vtipných príbehov o živote, ktoré dokáže poslucháčovi podať neskutočne vtipnou formou.Schmitzer je taktiež aj majster slova a rýmov. Na jeho koncerte mu ľudia z hľadiska povedia 10 slov, ktoré môžu byť podstatné mená, prídavné mená a slovesá. On hneď na základe týchto slov vytvorí minimálne minútovú pesničku- vymyslí do nej melódiu i text, ktorý je väčšinou veľmi vtipný, a navyše v nich nepoužíva vulgarizmy.Táto vlastnosť sa u sólových pesničkárov takmer vytráca.No čo už.

Takže dúfam, že sa tejto témy chytíte. Postupom času sa budem snažiť dáva ť Vám námety na ďalšie dobré kapely a spevákov, ktorých stojí za to počúvať. Takisto môžeme preberať aj rôzne hudobné štýly a smery. :yeah:
skipyer
skipyer
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 78
Age : 33
Mesto : Vydrník
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Jakub Pi 16 máj 2008, 02:09

Hmm toho Jíŕího Schmitzera nepoznám ale páčia sa mi pesničky od Nohavicu ale len niektoré a potom ešte sa mi páčia aj Nedvedi a oni sú moji najobľúbenejší skaldatelia. ;)
Jakub
Jakub
0
0

Male Počet príspevkov : 17
Age : 30
Mesto : Lipovce
Registration date : 15.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Kotulko Ne 18 máj 2008, 06:31

Tak mi mame trochu iných obľúbených pesničkárov ako Nohavicu a Nedvedov... :D
Zo Slovenských skús napríklad Rolničky :yeah:
Kotulko
Kotulko
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 59
Age : 32
Mesto : Poprad
Registration date : 03.05.2008

https://picasaweb.google.com/110099105025859770183?authkey=Gv1sR

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Cut Ne 18 máj 2008, 07:14

presne tak co tam budeme suflikantov pocuvat rolnicky to su nasi
Cut
Cut
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 49
Age : 33
Mesto : Poprad
Registration date : 09.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Vykricnik Ne 18 máj 2008, 09:10

No cut...skus troska krotit svoje emocie.....nohaviaca a nedvedi niesu ziadni suflikanti, takych hracov a spevakov ty OSOBNE ani nepoznas jak su oni.....mozes tak maximalne povedat, ze sa ti napaci ich hudba a texty....to je maximum, co moze ,,suflikant" jak ty povedat, hehe :lool:
Ale s Cutom plne suhlasim.......ROLNICKY....to su nasi :goldteeth:

Ale aby som doviedol na pravu mieru, ze preco ich nemusim ja...nieze by sa mi nepacili ich piesne, sam ich doma hrajem (tak eaz za 100 dni, ale aj tak), ale nepaci sa mi, ze kazdy, komu na slovensku povies ,,country" hned si spomenie na nedveda.....co je podla mna total blbost, pretoze pan Nedved niekdy v zivote ziadnu country piesen nezlozil...tento styl co hra on je folk!

A nemusim ho len z tohto dovodu, ze nikto z tychto ludi nema dokonca ani len zaujem spoznat inych skaldatelov a spevakov, podla mna, omnoho omnoho lepsich ako su nedvedi! Takze ja by som kludne hral aj tieto piesne, len keby vsetci nepoznali LEN tieto! Poznam (a to vobec neprehanam) najmenej 100 pesniciek lepsich, ako hociktora nedvedovka a myslim, ze mnohi, ktori to teraz citaju so mnou budu suhlasit!

Takzo tolko moj nazor k vasim ,,supeeeeeer" spevakom! :no:

:posielam:
Vykricnik
Vykricnik
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 63
Age : 36
Mesto : Poprad
Registration date : 01.05.2008

http://www.gumkacipp.wz.cz

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Šiba Ne 18 máj 2008, 09:26

ja tiež odoporúčam každému Roľničky....a prosim pekne je to slovenská sk :ja: upina...keby mal niekto namietky na ceske pesnicky a je fest dobrá
ja si myslim ze v kazdom zánry alebo stýle sa nájde nejaka pesnicka(aj viac)...ktorá je fakt dobrá a ooplatí sa ju pocúvať....mne osobne sa pesnicky Nohavicu a nedveda páčia(ako ktore)...aj si ich vypočujem aj zaspievam....ale nepaci sa mi ze vobec sa aspon nedved so svojimi pesnickami nestotoznuje....a to o com spieva v podstate ani v to neveri a ani to tak nerobí ako hovori a spieva vo svojich pesnickach....ale chalani z Lipovec vypocujte si aj ine county piesne a pochopite ze je vela super pesniciek a skupin..... :) s fakt kvgalitnym aj textovym aj hudobnym obsadenim
Šiba
Šiba
Nováčik
Nováčik

Female Počet príspevkov : 28
Age : 31
Mesto : Pusté Pole
Registration date : 02.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Vykricnik Ne 18 máj 2008, 09:29

ešte raz.....nedved nespieva COUNTRY....prosím, nemýlte si tento žáner s iným

:goldteeth:
Vykricnik
Vykricnik
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 63
Age : 36
Mesto : Poprad
Registration date : 01.05.2008

http://www.gumkacipp.wz.cz

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre skipyer Po 19 máj 2008, 02:07

Čafte... Som rád, že sa to tu tak rozbehlo... Vidím, že Vás zaujíma táto téma. Ja osobne veľmi nemusím Nedvedovcov, lebo tak ako Šiba si myslím, že nežijú to, čo spievajú... Spievajú o čistej a nepoškvrnenej láske a vzápätí sa vláčia s nejakou 15-tkou a neviem čo všetko s ňou robia. To sa mi fest nepáči. Ale mám veľmi rád Jarka Nohavicu, ktorého pesničky hrám veľmi rád a veľa mi dávajú. On žije svoj príbeh a nemá ani problém si zo seba zrobiť srandu... :yeah:
Čo sa Rolničiek týka, može buc, som rád že existuje aj dobrá slovenská country kapela...
skipyer
skipyer
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 78
Age : 33
Mesto : Vydrník
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre skipyer Po 19 máj 2008, 02:11

Čo sa ešte Nohavicu týka, pozrite si film Rok diabla, je to spolupraca s kapelou Českomoravská hudobní společnost z ktorej neskôr vznikla perfektná folková kapela Čechomor. To sú asi jediné ľudové piesne, ktoré mi netrhajú uši... :x
skipyer
skipyer
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 78
Age : 33
Mesto : Vydrník
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre skipyer Po 19 máj 2008, 02:15

A ešte perfektný folk robil nebohý Karel Kryl. Je určite mojim pesničkárskym vzorom. Spôsob ako hral na svojej gitare, a ako textoval svoje pesničky je neskutočný. Spojil vtipné s logickým, zakázané s pravdou, proste výnimočný peničkár. Kto by mal záujem nech brnkne, mám celú jeho diskografiu a aj rozsiahly spevník od A do Z, v ktorom nájdete takmer všetko od génia Karla Kry :ja: la.
skipyer
skipyer
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 78
Age : 33
Mesto : Vydrník
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty e

Odoslať pre Esso Po 19 máj 2008, 02:18

Ehm skus pouzivat take tlacitko ze upravit......
Esso
Esso
Admin
Admin

Male Počet príspevkov : 194
Mesto : Poprad
Registration date : 01.05.2008

https://gumkacipp.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Cut Po 19 máj 2008, 02:20

pocuj musim s tebou silno nesuhlasit pretoze cechomor niesu vlastne ani ludovky ale nieco ine.je to take podobne.ale hlavne s tebou nesuhlasim ze ostatne ludovky niesu dobre lebo ludovky su jedny z naj pesniciek.si este asi nepocul dobru ludovky bo tam u vas vo vydrniku sa asi ani nespievaju.prid dakedy vecer do smikny a tam ti zaspievame. :ladida:
Cut
Cut
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 49
Age : 33
Mesto : Poprad
Registration date : 09.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre skipyer Po 19 máj 2008, 02:31

Jasné, v podnapitom stave: Nájdzeš me v karčme pod stólóm... :x diki, také nechcem
skipyer
skipyer
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 78
Age : 33
Mesto : Vydrník
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Šiba Po 19 máj 2008, 02:47

skipyer v tomto musim suhlasit s cutom...ludovky su uzasne pesnicky....nesu to sice gitarovky....ale ked si niekedy pocul prave ludovky so ziadnymi mixovanymi blbostami...ale take prave s harmonikou huslami basou cimbalom....tak to su naozaj perfektne ludovky.... ;)
čechomor...nie su celkom ludovky..maju taky ludovy styl...ale su tiez fakt super
Šiba
Šiba
Nováčik
Nováčik

Female Počet príspevkov : 28
Age : 31
Mesto : Pusté Pole
Registration date : 02.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Šiba Po 19 máj 2008, 02:49

vykrik jasne ;) nedvedi nesu country....uz viem...budem pamätať :ano:
Šiba
Šiba
Nováčik
Nováčik

Female Počet príspevkov : 28
Age : 31
Mesto : Pusté Pole
Registration date : 02.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre tomas Št 22 máj 2008, 19:51

nazdaaaaaaaaar.....pripojim sa ja k tejto zaujimawej diskusii. tkaže čechomor je fajn... sem-tam aj nedvedovci ssa daju.... skoda ze rolnicky nepoznam.... :-( ....ale ludia co tak Bobán Marley.... :goldteeth: ;) ??????? hm??
tomas
tomas
Helper
Helper

Male Počet príspevkov : 30
Mesto : Hôrka-Kišovce
Registration date : 13.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Cut Pi 23 máj 2008, 00:50

no tak toho tu ani nespominaj lebo by si mohol prist k urazu :facka: :)
Cut
Cut
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 49
Age : 33
Mesto : Poprad
Registration date : 09.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre tomas Pi 23 máj 2008, 00:58

cut ja nechcem prowokowat....ja chcem wediet iba was nazor.... sak ked sa ti nepaci ...w pohode...
tomas
tomas
Helper
Helper

Male Počet príspevkov : 30
Mesto : Hôrka-Kišovce
Registration date : 13.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Cut Pi 23 máj 2008, 00:59

vsak ja tiez neprovokujem len ta varujem ;)
Cut
Cut
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 49
Age : 33
Mesto : Poprad
Registration date : 09.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre capo8080 Pi 23 máj 2008, 03:29

he he neprovakuj ho radsej :goldteeth:
capo8080
capo8080
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 45
Age : 31
Mesto : LIPOVCE
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Kotulko So 24 máj 2008, 03:05

Pár riadkov hore Skyper písal že nejde do šmikny počúvať ľudovky v podnapitom stave. A to je v pohode keď dakto vyhulí jointa a ide si zložiť pesničku? Poďľa mňa nie! :nie:
Kotulko
Kotulko
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 59
Age : 32
Mesto : Poprad
Registration date : 03.05.2008

https://picasaweb.google.com/110099105025859770183?authkey=Gv1sR

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre capo8080 So 24 máj 2008, 05:12

ja neviem preco sa vedsine ludi pacia len nedvedovky a nohavica ne kubo??? ale su fakt i lepsie a luovky su niktore fakt dobre :blik:
capo8080
capo8080
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 45
Age : 31
Mesto : LIPOVCE
Registration date : 05.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre colgac Ne 25 máj 2008, 05:41

no ja pocuvam nedvedou ale aj guns and roses, aerosmith, soad :-P
colgac
colgac
Nováčik
Nováčik

Male Počet príspevkov : 46
Age : 29
Mesto : LIPOVCE
Registration date : 14.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Kotulko Ne 25 máj 2008, 07:19

Tak čo Tomáško už si sa nejako prestal vyjadrovať o tom tvojom speváčikovi? :shit: :D
Kotulko
Kotulko
Moderator
Moderator

Male Počet príspevkov : 59
Age : 32
Mesto : Poprad
Registration date : 03.05.2008

https://picasaweb.google.com/110099105025859770183?authkey=Gv1sR

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre tomas Po 26 máj 2008, 00:14

kotulko ja tu chodim iba raz popripade 2 krat do tyzdna...
a k tomu huleniu... každý ma na to swoj názor... bob bol rastarfarián to preto skus si zistit čo to je za nabozenstwo a potom pochopis.... materialy ti mozem poskytnut aj ja..
tomas
tomas
Helper
Helper

Male Počet príspevkov : 30
Mesto : Hôrka-Kišovce
Registration date : 13.05.2008

Návrat hore Goto down

Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy... Empty Re: Hudba, hudobné nástroje, štýly a smery, texty a akordy...

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 :: Hyde Park :: Free zone

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.